مرد ایرانی گوش کن...

مرد ایرانی گوش کن...می خواهم اینبار برای تو بنویسم.

قصه سلحشوری هایت٬قصه مردانگی هایت..

آرش کمانگیرم..اسطوره ی شجاعت و دلاوری تاریخم.دیدی از نسل تو بودند آنان که بزدلی و ترس را برایم به ارمغان آوردند؟!

فرهاد کوه کنم..اسطوره ی عشق و صداقت اشعارم.دیدی از نسل تو بودند آنان که سهم عاشقیشان فقط هوس بود؟!

قهرمان شاهنامه ام٬دیدی از نسل تو بودند آنان که هفت خوان مردانگیت را خوار و ذلیل کردند؟!

مرد ایرانی..با خود چه کردی؟!!تو به تاریخ مدیونی٬تو به من مدیونی.

تاج شرفت همه از دروغ و ریا ست.

شاهزاده سوار بر اسب سپید...بدنبالم نیا٬ من از نسل تو نیستم! 

                                              مرد ایرانی

*پی نوشت:این متن در جواب امثال این آقایی که با نام مهدی کامنت گذاشته٬اینجا دادگاه خدا نیست٬اما روزی هم این دادگاه فراخواهد رسید..

شما آقای به ظاهر اهل روشن فکری٬بلند نظری٬متفکر٬..این بار با خود شما هستم.

تاریخ را ورق زدی!تاریخ شما در چند سطر خلاصه شده بود؟!برای یادآوری شما برایتان بگویم:مهدو تمدن دانش زادگاه ارسطو و افلاطون٬تمدنی به ظاهر زنده مثل افکار شما!یونان باستان ٬این قسمت از تاریخ و ورق زدی!شهوت تو بجای عفتت مایه شهرتت بود!از بزرگی مثل افلاطون حمایت میکنی در همان تاریخ تو گفت:از خدایان شاکرم که به من هفت مزیت داده اند٬نخستین آنها آزادی من و دومی اینکه من مرد بوجود آمده ام نه زن!!باز تو بگو زنان خودخواه!ارسطو:زیبایی زن بهترین سفارش نامه ای است که هرجا مورد قبول واقع میشود!!!اینا فقط قسمتی از حرف دانشمندان توست!خرید وفروش زن٬بردگی و اسیری٬زنده بگور کردن دختران عرب جاهل٬زندانی در حرمسراها٬قربانی برای خشنودی خدایان٬انداختن در رودنیل برای آمدن باران ٬قتل وسوزاندش پس از مرگ شوهر بین هندوان٬....اینا فقط نمونه های کوتاهی از تاریخ نخوانده توست.

در جواب: همسر عزيز ترين فرد مسلمانان را دیدم که از سر کوچکی روحش در برابر مظهر عدل و حق ايستاد و از سر حماقت خودش را صاحب حق ميدانست.

باید بگویم اگر منظورت فاطمه زهراست که خداوند فرمود محمد را علی را و جهان را بخاطر فاطمه خلق کردم و لقب بانوی دو عالم را به او داد.پس کوتاه فکری و کوچکی روح از آن توست که با تفاسیرت نه تنها زن را بلکه خالق هستی را زیر سوال بردی.کم نیستند در دین ما بانوان قدرتمند...از زینب کبرا بگویم با افشاگری هایش در کاخ دشمن یا از نرجس خاتون با ایثارگری هایش.از تاریخ ایران بگویم از گردآفرید بزرگترین سردار زن ایران که سیاوش رادر جنگ به زانو در آورد٬یا از بانو همسر بابک خرمدین که شانه به شانه همسرش میجنگید.از پروین اعتصامی بگویم که که بزرگان ادبیات بعد از خوانندن دیوانش فکر میکردند که او مرد است!

آقای مهدی ٬کجای تاریخ٬کجای گذشت ثانیه ها زنی را ٬اون هم از تبار ایران زمین دیدی که عشق را برای خود بخواهد!یک لحظه به مادرت فکر کن.یک لحظه به زنانی که به خاطره تو همسرانشان را در جنگ از دست دادن فکر کن ٬زنی که بخاطر عشق به همسرش تمام جوانی خود ٬سرمایه عمر کوتاه خود را فنا کرد!اینها کوته فکریست؟؟؟اینان عاشق نبودند؟؟؟اینان گزافه گو هستند؟؟؟

خودم را به چی متهم کنم؟؟؟؟به اینکه امثال تو با بهترین نعمت خدادادیه یک زن٬احساس بازی کنند ؟؟به این که عشق تورا در حیطه هوسرانی هایت معنا کنم؟؟؟خودم را به ارزشهایی که برای امثال تو میزارم و تورا نه بعنوان یک مرد بلکه بعنوان یک انسان محترم میشمارم متهم کنم؟؟

تو از عشق ٬ایثار٬گذشت و زن ایرانی هیچ چیز نمیدانی!خودخواهی از آن توست که هر دم و بازدم همه را کوته فکر و خودت را علامه زمان میدانی.

بخاطر سخنان و توهیناتت این بار یک زن ایرانی برایت کف میزند٬نه از برای پیروزیت و نه از خوشحالی٬بلکه بخاطر اینکه دیگر سکوت کنی و شخصیت انسانهایی از جنس خودت را بیشتر ازین خوارو ذلیل نکنی!

/ 24 نظر / 4 بازدید
نمایش نظرات قبلی
3yed Mehdi

bayad roosh bishtar fekr konam vali khob matlabe jalebi bood

عزيز جالب بود اگه وقت کردين اينجا هم سری بزنين

سلام جالب بود به ما سر بزنين

Farshooshtar

سلام معذرت.. من هيچ ادعاي مردي نكردم!

مهدی

خواستم از زن ايرانی و افتخاراتش بگويم هر چه فکر کردم چيزی به ذهنم نيامد.تاريخ را ورق زدم جز فتنه و خود خواهی از آنها نخواندم.به سراغ دين رفتم همسر عزيز ترين فرد مسلمانان را دیدم که از سر کوچکی روحش در برابر مظهر عدل و حق ايستاد و از سر حماقت خودش را صاحب حق ميدانست!گويا سرشت زنان آکنده از کوته فکری و کوچکی روح و شخصيت و خود خواهی است چه در طول تاريخ و چه اينک!اينان که فقط عشق را برای خود ميخواهند و عشقی ندارند که ارزانی کسی کنند.اينان که فقط خود را و نيازهای خود را ميبينندو ديگران را نميبينند و درکی از نيازهاشان ندارند.اگر نياز شان تامين گشت شادند و سرمست ولی اگر قادر به تامين نياز کسی نبودند خم به ابرو نمي آورند.در برابر اين افراد فقط يک طرف است که مسوول است! گويا اينان وظيفه ای در برابرش ندارند!من نميدانم به جز خودخواهی کوته فکرانه چه نامی برای اين تفکر زنانه بگذارم؟حال آنکه خود ادعای عاشقی ميکنند!چه ادعای گزافی!اما بايد به اينان گفت لاف بيهوده نزنيد و به ظاهر سينه چاک نکنيدو چهره از برای عشق نيفروزيد که گفته اند عشق خود خواهی نيست ترک خود خواهی است.و اين نکته ايست که اکثر زنان از گذشته تا حال از آن غافلند.

مهدی

پيام آخر من به زنان ايرانی اين است از خود برون آييد و ديگران را هم ببينيد! زن ايرانی به خود آی! زمين و زمان را متهم مدعيات کوته فکرانه خود نکن! قدری در خلوت خود صادقانه و خالصانه و شجاعانه بنشين و خودت را متهم کن و خودت را نقد کن شما را به خدا به حرفم گوش فرا دهيد! زمان در حال گذر است! تاريخ در انتظار شماست!

سید صابر طباطبایی یزدی

بابا اين طفلی ضريه عشقی خورده بهش خورده نگيريد. يکی عاشق ميشه و وقتی عاشق شد٬ طلب فراغت می کنه که با معبودش عشق بازی کنه٬ يکی اينجوری ميره ادعای خوندن تاريخ ميکنه !! تو وبلاگ خودت هم می نويسم آقا مهدی! من از اصل متن سما طرفداری نمی کنم بلکه از نوشته های زير عکس جانبداری می کنم

مهدی

ممنون از شجاعت شما که مطالبم را منعکس کردی اما در مورد جوابت انتظار داشتم به دور از احساسات و با آرامش و تعقل جواب بدی که اين گونه نشده.البته مابين جملات پی نوشتت مطالب خوبی هم هست اما مجموعش نه! شکی نيست که در تاريخ دينی افرادانگشت شماری مثل فاطمه زهرا هم بوده اند که روح بزرگی داشتند اما دائما دم از اينها زدن و شعار دادن بدون فهم عميق و واقعیشان و بدون درک عميق عظمت روح اينها از کوته فکری دختران امروز نميکاهه.من هم قبول دارم که مادری اوج عشق يک زنه ولی اين عظمت روحی و اين عشق والا فقط نسبت به موجودات محدودی به نام فرزند نمود پيدا ميکنه و نه ديگران.کسانی که روح بزرگی دارند عشقی فرا گستر دارند و نه محدود.اونها عاشق بشريتند.عاشقند بر همه عالم.در مورد نظر بزرگان دين در مورد زنان هم اگر قدری نهج البلاغه را بخوانی خواهی خواند که علی(ع) زنان را دارای عقل ناقصی ميدانست اگر چه خوشبينانش اينه و من هم اين نظرو بيشتر ميپسندم که خطاب علی با عايشه کوته فکر بوده و نه کل زنان.اما متاسفانه اکثر زنان عایشه مانندند نه فاطمه گونه !

3yed Mehdi

sama khodeto narahat nakon javabe khobi neveshti ;)

باغبون

سلام. وبلاگ زیبا و مفیدی دارید. از اینکه با شما آشنا شدم خوشحالم. برای کاشت گل به باغ گل بیایید. باغبانان باغ گل صمیمانه منتظر حضور گرم شما هستند. موفق باشید در پناه حق